Guinea Pig Türkiye sitesinin ana amacı evcil hayvan olarak guinea pig besleyen ya da beslemeyi düşünen  kişileri bu hayvanlar hakkında doğru şekilde bilgilendirmektir.  Guinea pigler hakkında arama motorları üzerinden (google, yandex, bing, yahoo) araştırma yapıldığında Türkçe kaynakların mevcut ancak yetersiz olduğu gözlemlenmiştir. Bu evcil hayvanlar hakkında her türlü bilgiyi bir arada barındıran bir site bulanamamıştır. Bunun başlıca sebepleri arasında bu evcil hayvanın diğer evcil hayvanlar, kedi ve köpek gibi, kadar yaygın olmayışıdır. Bu site Guinea Pig hakkında temel bir bilgi kaynağı olmayı hedeflemektedir. Diğer yandan guinea pigin Türkiye’deki popülaritesini arttırmak amaçları içindedir.

Evcil hayvan beslemek hayvanınız ne olursa olsun bir sorumluluk gerektirir. Bu sorumluluk doğrultusunda onlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Onların doğru şekilde beslenmesi, doğru şekilde bakımı ve eğitimleri son derece önemlidir. Türkiye’de çok popüler olmayan guinea pig hakkında ise sağlıklı bilgi kaynağı oldukça azdır. Sitemizde öncelikli olarak guinea pig hakkında temel bilgilere yer vereceğiz. Sunduğumuz temel bilgiler içinde onların sağlığı ve bakımını içeren bilgiler yer alacaktır. Aynı zamanda bakımını kolaylaştıracak pratik bilgiler de paylaşacağız. Bu pratik bilgilerin kaynağı yaklaşık iki yıldır evimizde beslediğimiz Hımbıl ve Tombul’dur.

Guinea Pig Turkiye Hakkinda

Guinea Pig Türkiye

Onlar hakkında her geçen gün bilgi ve tecrübe kazanmaya devam ediyoruz. Bu sitede edindiğimiz bu bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bunun yanında guinea pigler hakkında görseller, videolar, uzman kişilerin görüşleri, guinea pig sahiplerinin görüşleri ve sorunlarına yer verilecektir. Yazılarımızı takip ederek onları daha iyi tanıyabilirsiniz ayrıca yazılarımızın altında yer alan yorum bölümünü kullanarak soru ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Soru ve görüşleriniz bizim için oldukça değerlidir en kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız. Bu katkıyı sağlamanız sizinle benzer problemleri yaşayan kişilere de faydalı olacaktır. Lütfen yorum yazmaktan çekinmeyiniz.

Dilerseniz sağ taraftaki sosyal medya ikonlarımıza tıklayarak bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz. Böylece yeni yazılarımızda çok daha hızlı haberdar olursunuz. Guinea pigler hakkında özgün yazılarınız varsa ve bunları yazar olarak sitemizde paylaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için iletişim sayfamızdan bilgilerimize ulaşabilir ya da iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Guinea Pig Türkiye Sitesi ayrıca Guinea Pig Info olarak yurt dışında ingilizce olarak da bilgilendirme hizmetine devam etmektedir. Guinea Pig Türkiye sitesinin ingilizce versiyonuna https://guineapig.info adresinden ulaşabilirsiniz.